400 Dolarlık Ananas

Güney Kaliforniya’da bulunan lüks manav Melissa’s Produce, melezleme yöntemiyle elde edilen sıra dışı renkli ananaslarıyla dikkat çekiyor. İndependent Türkçe’nin haberine gçre şirketin prestij göstergesi haline gelen bu meyveler, özel restoranlarda talep görüyor.

ÖZEL RESTORANLARIN TERÇİHİ: RUBYGLOW ANANASLARI

Melissa’s Produce’un halkla ilişkiler müdürü Robert Schueller, şirketin Las Vegas ve Kaliforniya’daki lüks restoranlara özel olarak sunduğu Rubyglow ananaslarının popüler olduğunu belirtiyor. Bu özel ananaslar, sosyal medyada da ünlü şeflerin ilgisini çekiyor.

ŞAŞIRTICI BİR FİYAT: 400 DOLARLIK ANANAS

Şeflerin beğenisini kazanan Rubyglow ananasları, 400 dolar gibi yüksek bir fiyatla satılıyor. Ancak, bazı eleştirmenler bu fiyatın meyvenin değerini yansıtmadığını düşünüyor. Amerikan kanalı CNN, ekonomik zorluklar içinde olan Amerikalılar için bu kadar pahalı bir meyvenin satılmasının şaşırtıcı olduğunu bildiriyor.

KOSTA RİKA’DAN YENİKİ: RUBYGLOW ANANASLARI

15 yıllık bir süreç sonucunda geliştirilen Rubyglow ananasları, Kosta Rika’da yetiştiriliyor ve yaklaşık iki yıl boyunca büyümesi bekleniyor. Şirket, bu yıl sadece birkaç bin adet Rubyglow ananasının piyasaya sürüleceğini duyurdu.

ÖZEL GÜNLER İÇİN HEDİYE: PINKGLOW ANANASLARI

Şirket, geçmişte Pinkglow ananaslarını da piyasaya sürmüştü. Bu pembe renkli ananaslar, özellikle Anneler Günü gibi özel günlerde hediye olarak tercih ediliyor.

LÜKS MEYVELERİN YENİ PAZARI

Son yıllarda, lüks meyveler giderek popüler hale geliyor. Özellikle elma, mandalina ve çilek gibi geleneksel meyveler, melezleme yöntemiyle farklı renk ve tatlar elde edilerek yüksek fiyatlarla satılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir